Sündmused
LGBT+ filmiklubi: Ribi
Filmimuuseum
LGBT+ filmiklubi: Ribi

Küljeluust naiseks: LGBT+ filmiklubi näitab Hiina filmi transsoolisusest ja usust 

Filmimuuseumi LGBT+ filmiklubi oktoobrikuine film “Ribi” jõuab vaatajate ette kolmapäeval, 25. oktoobril kell 18:30.

Huanyu on 30ndates eluaastates transsooline naine, kellelt nõutakse soo-operatsioonile pääsemiseks isa luba. Kindlameelse katoliiklasena näeb isa Jianguo aga lapse soovi haiguse ja patuna. 

Mõistmiseni peavad jõudma nii transsoolisena Hiina ühiskonnas tõrjutud Huanyu kui tema isa, kes tunneb end rebituna vanemliku armastuse ja usukohustuste vahel. Režissöör Zhang Wei mängufilm “Ribi” (2018) põhineb tõestisündinud lool noorest transnaisest, kes kasvas üles Zheijangi kristlikus kogukonnas.  

Tegu on esimene Hiina täispika mängufilmiga, mis pääses läbi valitsuse tsensuurist, kusjuures enne loa saamist pidi režissöör filmist välja lõikama ligi 40 minutit materjali. Režissöör Zhang Wei, kes alustas filmide tegemist pärast karjääri eduka ettevõtjana, on tuntud marginaliseeritud inimeste tõetruude lugude jutustajana.  

Filmile eelneb eelsalvestatud mini-loeng Hongwei Bao poolt, kes on Nottinghami ülikooli meediauuringute dotsent. Loeng keskendub transsoolise visuaalkultuuri ja kino ajaloole Hiinas, transsooliste õigustele Hiinas ning filmi "The Rib" taustale. Hongwei on osa võtnud panelistina LGBT+ teemalisest festivalist nagu Beijing Queer Film Festival ja korraldanud Transnational Radical Film konverentsi. 

Hiinakeelne film linastub eesti, vene ja inglise subtiitritega. 

🎞️ Piletid, hinnaga 8/6 eurot, on saadaval SIIN!


🌈LGBT+ filmiklubi programm on sündinud koostöös aasta 2023 kultuurivaldkonna vikerkaarekangelaseks valitud LGBT+ kultuuriliikumise Q-Space’iga.

Ole kursis filmiklubi tegemistega