Sündmused
õpituba sarjast
Maarjamäe loss
õpituba sarjast "asja armastajad": Eesti raha lugu

Laupäeval, 16. veebruaril 2019 algusega kell 13.00 olete oodatud Maarjamäe lossi (Pirita tee 56, Tallinn) loengule. Sellest, kuidas sündis Eesti Vabariigis käibel olnud raha ja mida panna tähele nende kogumisel räägib numismaatik ajaloodoktor Ivar Leimus (Eesti Ajaloomuuseum). Pildil riigikassatäht - 1000 marka. 1921. aasta. Kujundanud Nikolai Triik. Riigi Trükikoda, Tallinn


Õpitoas saab teada, millised rahatähed olid Eestis käibel vahetult enne iseseisvuse väljakuulutamist ja selle järel, missuguste väärtmärkidega finantseeriti Vabadussõda ja vabariigi ülesehitamist, kuidas sündis esimene Eesti valuuta mark ja miks ning millal astus selle asemele kroon. Ivar Leimus tutvustab sedagi, kus ja kuidas valmistati Eesti rahatähed ja mündid, kaua nad käibisid ja kuhu kadusid Wabariigi kroon ja sent. Anname näpunäiteid praegustele ja tulevastele kollektsionääridele, mida panna tähele Eesti rahamärkide kogumisel ja mis on nende seas suurimad haruldused. 

Osalemine muuseumi sooduspiletiga 6 eurot. Palume eelnevalt registreeruda täites siin teate all olevad lahtrid.

Järgmine õpituba toimub 16. märtsil 2019 MAARJAMÄE LOSSIS teemal „Vanad fotopostkaardid Eesti Ajaloomuuseumi kogus ja nende säilitamine“. Õpitoa viivad läbi Tõnis Liibek (fotoajaloolane, TTÜ) ja Joel Leis  (Eesti Ajaloomuuseumi fotokoguhoidja). Vaata kogu sarja infot SIIT.

Eesti Ajaloomuuseum õpitubade sari „Asja armastajad!" viies hooaeg pakub taaskord võimalust õppida paremini tundma kultuuripärandit.

Täname:Registreeru õpituppa siin!
Email again: