Sündmused
Pöörastele 90ndatele pühendatud lähiajaloofestival
Muu asukoht
Pöörastele 90ndatele pühendatud lähiajaloofestival "Tähelepanu! 1991! Start!"

Lähiajaloofestival „Tähelepanu! 1991! Start!“ toimub laupäeval, 5. juunil Noblessneri kvartalis Adam Krusensterni väljakul. Osalemine tasuta, v.a. eriekskursioonid.  

5. juunil tähistame Noblessneris seoses näitusega „Tähelepanu! 1991! Start!“ 1990ndaid ajastule omasel ja meelelahutusikul moel! Ärge muretsege, kedagi Mehukattit hundijalaveega jooma ei sunnita. Pigem on huvilistel võimalus osa võtta põnevatest ekskursioonidest, mis viivad kriminaalse Tallinna radadele Andres Anveltiga või toovad valgusvihku üllatuslikud 90ndate arhitektuuriga hooned. Enda oskusi saab proovile panna nostalgiamängudes ning mälu teritada viktoriiniga „90ndad, mis ajasid segadusse“. Silmailu ja meenutusi värvilisematest riietest pakub Kopli Vintage’i moeshow ja -täika.   

AJAKAVA  

12:00 Näitus „Tähelepanu! 1991! Start!“ avatud. Festivali avasõna kuraatori Krista Sarve poolt.  

12:30 Ekskursioon näitusel “Tähelepanu! 1991! Start!”, giidiks näituse kuraator Krista Sarv.   

13:00 Ekskursioon “90ndate kriminaalne Tallinn”, giidideks endine kriminaalpolitseinik Andres Anvelt ja ajakirjanik Dagmar Lamp. NB! Välja müüdud!

Eesti esimese ja ainsa krimipodcasti "Eesti roimad" tegijad Andres Anvelt ja ajakirjanik Dagmar Lamp kutsuvad ainulaadsele krimituurile. Ikarus-buss viib huvilised läbi Tallinna kriminogeensete tulipunktide, kus duo jutustab neid tumedaid lugusid, mis tänaseks ehk juba on hakanud unustustehõlma vajuma.  

13:30 Viktoriin “90ndad, mis ajasid segadusse”.  

14:00 Unusta must ja valge ning ole valmis neoonvärvideks! Moeshow 90ndate stiilis koostöös Kopli Couture’iga.   

14:30 Ekskursioon näitusel “Tähelepanu! 1991! Start!”, giidiks näituse kuraator Krista Sarv.   

15:00 Ekskursioon: “90ndate arhitektuuripärlid”, giidiks arhitektuuriajaloolane Ingrid Ruudi. Piletid hinnaga 10 eurot on saadaval SIIN!

Arhitektuuriajaloolane Ingrid Ruudi viib huvilised 1990. aastate Tallinna arhitektuurituurile. Vaatamiseks, võrdluseks ja jutuks tulevad 90ndate arhitektuuripärlid ning postsoveti ruumilises keskkonnas aset leidnud muudatused.   

15:30 Viktoriin “90ndad, mis ajasid segadusse”. 

16:30 Ekskursioon “90ndate unustatud klubide radadel”, giidiks vabakutseline kultuuriajakirjanik Kärt Kelder. NB! Välja müüdud!

Vanalinnas ringi jalutades ei oska ette kujutadagi, kus kõikjal kangide all ning katuste peal 90ndatel tantsiti. Kuidas kesklinnas korraldati reive ning mõned vedasid end peole saamiseks Piritale välja. Tuuril tutvume unustatud klubide ja toonaste peoliste lugudega, pilgu saab peale visata 90ndate infokanalitele ning kuulata ajastule omast tantsumuusikat.  

Lisaks 

Moetäika Kopli Couture’i poolt. 

Mängud „Kas mäletad, kuidas...“ ehk tule pane ennast võidu proovile kasseti kerimises, ketastelefoni kasutamises või miks mitte keksu hüppamises. 

Retrotoidu ja –joogiga kostitab Patarei Burger ja Proto Kohvik

Kõlavad ajastuhitid eesti ja lääne artistide sulest.