Sündmused
Punase vaiba filmiõhtu: aeg ei peatu
Filmimuuseum
Punase vaiba filmiõhtu: aeg ei peatu
18. septembril kell 18.00 on Filmimuuseumi kinosaali ekraanil järjekordne Heino Maripuu levimuusika dokumentaalfilm, seekord on vaatajate ees üliharuldased kaadrid Eesti levimuusika legendist, ansamblist Apelsin.
Filmi "Aeg ei peatu" juhatab sisse autor Heino Maripuu, oma kommentaarid lisavad Tõnu Aare, Ants Nuut, Harry Kõrvits, Ivo Linna ja teised, kes üle 45 aasta vanuse muusikalise fenomeniga kokku on puutunud.

1974. aastal alguse saanud ansambel tähistas tänavu oma 45. juubelit. Kohene meeletu populaarsus viis ansambli komeedina Eesti ansamblite pingerea tippu ja keerlema kuuendiku planeedi kontsert-karussellile. Esimesena ametlikult "showgrupi" nime saanud bänd on kogu oma eksistentsi ajal suhtunud muusikasse ühtaegu nii huumoriga kui professionaalselt. Lisaks rohkem tuntud Mati Nuudele, Jaan Arderile ja Ivo Linnale on ansambliga esinenud Indrek Hiibus, Vello Jurtom, Mart Jürisalu, Jaan Kirss, Hillar King, Gunnar Kriik, Harry Kõrvits, Meelis Laido, Boris Leppsoo, Andres Loigom, Priit Pihlap, Tarmo Pihlap, Vladimir Seripov, Ivo Varts, Aleksander Vilipere ja mitmed teised.

Filmiõhtul jõuab suurele ekraanile kontsentraat juttudest, mida jaguks nähtavasti paariks nädalaks.

Eesti Muusika Kuulsuste Koja ning Eesti Filmimuuseumi koostöös toovad Punase vaiba filmiõhtud vaatajateni erakordsed kaadrid Eesti levimuusika ajaloost. Kuidas kõik ikkagi toimus, millest alguse sai ja millega lõppes, kuidas tänapäeval tegijatega lood on? See kõik on muusikahuvilistele kättesaadav suurel ekraanil koos legendaarsete asjaosaliste vahetute kommentaaridega. Filmide autor on Heino Maripuu, kes oma väikese kaameraga paljude ansamblite sünni (ja mõnikord ka lõpu) juures viibis.

Piletid Fienta eelmüügist 6 €, kohapeal 10 €.