Üritused
Punase vaiba filmiõhtu! Muusikadokk „KEELATUD MÄNGUD! Eesti rockmuusika aastail 1970-1982“
Filmimuuseum
Punase vaiba filmiõhtu! Muusikadokk „KEELATUD MÄNGUD! Eesti rockmuusika aastail 1970-1982“

Eesti levimuusika dokumentaalfilmide sari alustab 27. märtsil kell 18.00 Filmimuuseumi kinosaalis Heino Maripuu üliharuldaste kaadritega Eesti rocki ühest karmimast aga ka põnevamast ajastust ja jõuab välja Saaremaa muusikapäevadeni. Filmi juhatab sisse autor Heino Maripuu, oma kommentaarid lisavad Saaremaa rockipäevade korraldaja Ari Dubin ning ansambli Kontor laulja Heino Seljamaa

Piletid saadaval Fienta.com eelmüügist 6 eurot, enne algust kohapeal 10 eurot.

1970. aastate alguseks olid Eesti levimuusika liivakastimängud mängitud ja kogu see valdkond kasvas ja mitmekesistus meeletu kiirusega. Ühelt poolt erinevate stiilide teke, rockmuusika professionaliseerumine, jõudmine piiride taha. Teiselt poolt  Hruštšovi  sula lõpp ning karmistuv kontroll võimude poolt. Erinevad festivalid (Elva 72 Viljandi 76), esinemiskeelud, värsked tuuleiilid ning kivistuv bürokraatia. Lõpetuseks Eesti rockieliidi väljasõit natuke vabamasse õhku – Saaremaa muusikapäevadele. 

Selle ajastu vaimu kajastav dokumentaalfilm linastub esimest korda suurel ekraanil!

Eesti Muusika Kuulsuste Koja ning Eesti Filmimuuseumi koostööna toimuvad Punase vaiba filmiõhtud toovad vaatajani erakordsed kaadrid Eesti levimuusika ajaloost. Kuidas kõik ikkagi toimus, millest alguse sai ja millega lõppes või siis kuidas tänapäeval tegijatega lood on? See kõik on muusikahuvilistele kättesaadav suurel ekraanil ja asjaosaliste endi kommentaaridega. Filmide autoriks ja kommentaatoriks on Heino Maripuu, kes oma väikese kaameraga paljude ansamblite sünni (ja mõnikord ka lõpu) juures viibis.

Sari toimub Eesti Muusika Kuulsuste Koja ning Eesti Filmimuuseumi koostööna.

Lisainfo:

Risto Lehiste

5239424

risto.lehiste@tmm.ee

www.kuulsustekoda.ee