Quattro Quarti kontsert “Isamaa ilu…”
Teatri- ja muusikamuuseum
Quattro Quarti kontsert “Isamaa ilu…”
20. veebruaril kell 17.00 tähistame Teatri- ja muusikamuuseumis Eesti Vabariigi 102. aastapäeva saksofonikvarteti Quattro Quarti kontserdiga „Isamaa ilu…“.
Muusika vahele loeb eesti luulet näitleja Lauli Otsar.

Enne kontserti kell 16.00 on kõigil soovijatel võimalus osaleda ringkäigul püsinäitusel "Lood ja laulud", kus helilooja Kristo Matson tutvustab Heino Elleri, Peeter Süda, Arvo Pärdi, Veljo Tormise, Eino Tambergi, Rudolf Tobiase ja teiste heliloojate panust eesti muusikaloo kujunemisse. Näha saab ka heliloojate originaalkäsikirju.

• Piletid hinnaga 6 € on müügil siin ja enne kontserdi algust muuseumi kassas.
Quattro Quarti koosseis: Eve Neumann (sopransaksofon), Jandra Puusepp (altsaksofon), Valdur Neumann (tenorsaksofon) ja Liis Mäevälja (baritonsaksofon).

Kontserdi kava:
Maria Kõrvits “Polaaröö”
Veljo Tormis “Süit filmist Kevade” (seade Anni Avi)
Heino Eller “Kodumaine viis” (seade Kristo Matson)
Ester Mägi “Collocutio”
Arvo Pärt “ Da pacem Domine ”
Lepo Sumera “Lupus in fabula” (II, IV ja VII)
Eino Tamberg “Aaria” (seade Jandra Puusepp)
Malle Maltis “Olõs mul hääli”

Saksofonikvartett Quattro Quarti sai alguse Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia tudengite soovist mängida erinevat repertuaari klassikalisest kaasaegse saksofonimuusikani. Oma kontserttegevust alustas koosseis Brüsselis 2002. aastal Helena Tulve kvarteti “Öö” esitamisega. Kvarteti liikmed on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning täiendanud end erinevate maade nimekate saksofoniprofessorite käe all. Kvartett on esinenud mõnevõrra muutuva koosseisuga paljudes kohtades üle Eesti kuni 2010. aasta lõpuni. Pärast mõneaastast pausi otsustati uuesti kokku tulla ning 2015. aasta maikuus alustati kontserttegevust barokkmuusika kavaga „1685“ Keila Muusikakoolis. 2016. aastal oli kvartetil suur au mängida koos Moskva Riikliku Akadeemilise kammerkooriga maestro Vladimir Minini juhatusel Peterburis ja Tallinnas. 2017. aastal andis kvartett koos saksofonist Vlady Bystroviga kontserdi Baskimaal Bermeos festivalil Musika Astea. Kõik liikmed on tegevad Eesti Saksofoniühingu juures, panustades aktiivselt saksofonielu edendamisse Eestis.