Sündmused
Teemaõhtu
Suurgildi hoone
Teemaõhtu "Reformatsioon ja naised"
Neljapäeval, 11. jaanuaril kell 18 räägib Suurgildi hoones ajaloodoktor Inna Põltsam-Jürjo teemal "Reformatsioon ja naised".


Kuigi Eesti alade reformaatorite kõrvale pole võimalik nimeliselt välja tuua ühtki naist, ei tähenda see, et reformatsioon poleks siin naisi puudutanud või nende elu mõjutanud. Teemaõhtul vaadeldakse reformatsiooniliikumise tähendust naiste jaoks. Kuidas suhtusid naised uude õpetusse või millist osa mängisid nad selle levitamisel? Millist suhtumist väljendasid reformaatorid ja reformatsiooniteoloogia naisesse? Räägitakse naisi vähem või rohkem puudutanud muutustest ja arengutest, tulenesid need siis suhtumise teisenemisest abiellu, tsölibaati, komblusesse, haridusse vms.

Pildil on esimene säilinud Liivimaa naise kujutis 16. sajandist. Leht pärineb Hans Weigeli raamatust «HABITUS PRAECIPUORUM POPVLORVM, TAM VIRORUM QVAM foeminarum Singulari arte depicti» (Nürnberg, 1577) ning on Jost Ammani graveeritud ja käsitsi koloreeritud. Eesti Ajaloomuuseum

Järgmine teemaõhtu toimub 3 .veebruaril 2018. Siis saab kunstnik Anu Purre käe all ise proovida ning rohkem teada, milline tähendus on kirjakunstil sõnumi edastamisel.

Teemaõhtud toimuvad näituse "Kelle usk on õige? 500 aastat reformatsioonist" raames. Toetab Eesti Kultuurkapital.

 Osalemine eelregistreerumisega. Palume täita allolev vorm:

Email again: