Ajalooklubi
picture

AJADETEKTIIVID

Ajaloomuuseumi AJALOOKLUBI

Eesti Ajaloomuuseum kutsub ajalooklubisse 9–11-aastaseid tüdrukuid ja poisse, keda paeluvad põnevad minevikusündmused.

Mida me teeme?

Üheskoos piilume muuseumi hoidlatesse, seikleme Tallinna vanalinnas, külastame näitusi, aitame kaasa uute näituste sünnile, osaleme haridusprogrammides, uudistame muuseumi köögipoolt ja abistame muuseumirotte. Teeme veel palju muud vahvat ja õpetlikku nii Eesti Ajaloomuuseumis kui ka teistes muuseumides. Ajalooklubi veavad meie muuseumipedagoogid, kaasa löövad koguhoidjad ja teadurid-kuraatorid.

Tarvis teada:

Ajalooklubi käib koos kord kuus – iga kuu teisel neljapäeval kell 15.00–17.00. Ajalooklubis osalemise ühe korra tasu on 6 eurot.

Kuidas registreerida?

Täpsem info ja registreerimine ajalooklubi õpetaja Kristi Paatsi e-posti aadressil kristi.paatsi@ajaloomuuseum.ee või telefonil 696 8633.

Ajalooklubi kava 2018/2019

13. september – Ajalugu ühendab: saame sõpradeks Suurgildi hoone ja üksteisega, vaatame kõige vingemaid eksponaate. Ajalooklubi „veteranidele“ pakume uusi põnevaid avastusi ja uutele liitujatele ennenägematuid üllatusi. Koos disainime ajalooklubi logo.

11. oktoober – Läheme külla Filmimuuseumile. Koostöös valmib ajalooklubi päris oma film.

8. november – Muuseumis on palju põnevaid ameteid, üks neist on konservaator. Uurime, mida teeb konservaator Tiina ja kas me ka ise selle tööga toime tuleme.

13. detsember – Milline on üks põnev näitus ja kuidas näitus sünnib? Koos näituste juhi Lauraga koostame Suurgildi hoovi 2019. aasta suveks ajalooklubi näituse.

10. jaanuar – Jätkame näitusetööga ja teeme valmis kujunduse.

14. veebruar – Mis on külmrelv ja millal tulid kasutusele tulirelvad? Suurgildi hoone relvakambris teeme ringkäigu koos relvakoguhoidja Jaaguga.

14. märts – Läheme külla naabritele Tervishoiu Muuseumisse. Uurime, mida seal näha saab ja mis on peidus hoidlates. Kas tõesti näeme inimese aju ja kõhuussi?

11. aprill – Mis on arhiiv ja kas seal tõesti vulisevad allikad? Külastame Tallinna Linnaarhiivi, kus hoitakse Eesti kõige vanemaid kirjalikke allikaid.

9. mai – Ajalooklubi lõpetab ajadetektiivide näituse avamine ja juba traditsiooniks saanud otsimismäng vanalinnas.