Filmi- ja Teatriklubi

FILMI- JA TEATRIKLUBI
2019.-2020. õppeaastal

Hea õpetaja! Kui Sinu õpilaste hulgas on filmi- ja teatrisõpru, siis palun soovita neile filmi- ja teatriklubi. Filmimuuseum ning Teatri- ja Muusikamuuseum ootavad ringi 8-11-aastaseid tüdrukuid ja poisse, keda paelub filmitegemine ja näitlemine.

Mida me teeme?
Üheskoos saame tuttavaks filmi- ja teatritegemise etappidega ja proovime need ka ise läbi teha. Osaleme töötubades, külastame teatreid ja filmi võttepaiku. Filmi- ja teatriklubi veavad meie muuseumipedagoogid, kaasa löövad teadurid ja koguhoidjad ning muidugi erialainimesed. Filmi- ja teatriklubis osalemine avardab laste silmaringi, loovust ja eneseväljendamisjulgust. Filmi-ja teatriklubis käivad koos eesti- ja venekeelsed lapsed, mis võimaldab ka enda keeleoskust läbi uute sõpradega suhtlemise arendada.

Tarvis teada:
Filmi- ja teatriring käib koos kord kuus iga kuu kolmandal kolmapäeval kell 15.30–17.00. Klubis osalemise ühe korra tasu on 6 eurot ja gruppi ootame kuni 20 last. Programmid toimuvad eesti keeles, kuid ootame ka vene keelt kõnelevaid lapsi!

Kuidas registreeruda?
Täpsem info ja registreerimine: Annely Kaldoja annely.kaldoja@ajaloomuuseum.ee, +372 5560 5730 (eesti keeles) või Galina Zaitseva galina.zaitseva@ajaloomuuseum.ee, telefonil +372 5349 1903 (vene keeles).

Filmimuuseum
Pirita tee 56, 10127 Tallinn

Teatri- ja Muusikamuuseum
Müürivahe 12, 10146 Tallinn

Särevi Teatrituba
Tina 23-13, 10126 TallinnTEEMAD:

18. september - kogunemine Teatri- ja Muusikamuuseumis
Tutvume Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi ning üksteisega. Mängime teatrimänge, uudistame teatriarhiivis ja räägime sellest, mis ühendab teatrit ja filmi.

16.oktoober - kogunemine Filmimuuseumis
Filmi sünnilugu ja tummfilmi tegemine
Piilume Filmimuuseumi maagiliste illusioonide ruumi, kus meid ootavad üleelusuurused masinad. Üheskoos uurime ja katsetame, kuidas pilt liikuma saadi.

20. november - kogunemine Teatri- ja Muusikamuuseumis
Draamateatri külastus
Milliseid saladusi peidab Eesti kõige vanem teatrimaja? Vaatame teatrimajas ringi Eesti Draamateatri toimetaja Kairi Kruusiga.

18. detsember - kogunemine Filmimuuseumis
Animatsioon
Kui palju kaadreid on ühes sekundis ja kui palju sekundeid jõuab teha kunstnik ühe tööpäevaga? Õpime animatsiooni aluseid ja teeme ühe lühikese multifilmi Nukufilmi Lastestuudio juhendamisel.

22. jaanuar - kogunemine Särevi Teatritoas
Lavakujundus ja kostüüm
Räägime sellest, kuidas sünnib kujundus teatris ja filmis. Teeme maketti ja proovime kostüüme.

19. veebruar - kogunemine Filmimuuseumis
Grimmikunst
Mitu tundi kulub, et noormehest saaks vanaisa või inimesest koletis? Kas jumestus, make-up ja grimm on samad asjad? Õpime grimmikunstniku juhendamisel erinevaid nippe ja trikke.

18. märts - kogunemine Särevi Teatritoas
Näitlejatöö
Märts on teatrikuu. Sel puhul teeme teatrit ja improviseerime.

15. aprill - kogunemine Filmimuuseumis
Rekvisiidid
Kuidas tehakse ulmerelvi ja kust rüütlid võtavad oma keskaegse varustuse? Kas kõik rekvisiidid saab poest osta või sõbra käest laenata? Uurime esemete lugusid ja meisterdame foto järgi endale päris rekvisiidi.

20. mai - kogunemine Teatri- ja Muusikamuuseumis
Filmivõtete kohad ja pidulik lõpetamine
Kas tead, et vanalinnas jalutas kunagi detektiiv Sherlock Holmes ja mööda Taani kuninga aeda sõitis Lumekuninganna? Otsime üles paljude filmide võttekohad Tallinna vanalinnas.