LGBT+ filmiklubi
picture

LGBT+ filmiklubi Filmimuuseumis kogub hoogu

🌈LGBT+ filmiklubi programm on sündinud koostöös aasta 2023 kultuurivaldkonna vikerkaarekangelaseks valitud LGBT+ kultuuriliikumise Q-Space’iga.

  • Sügishooaja programm:
26.09. kell 18:30 "Rafiki"
25.10 kell 18:30 "Ribi"
29.11 kell 18:30 "Lesbid, kaamera, võte!" 
19.12 kell 18:30 "Tulilind"


  • 25.10 kell 18.30 "Ribi"
Sündmus ja piletit siit.

Tegu on esimene Hiina täispika mängufilmiga, mis pääses läbi valitsuse tsensuurist, kusjuures enne loa saamist pidi režissöör filmist välja lõikama ligi 40 minutit materjali. Režissöör Zhang Wei, kes alustas filmide tegemist pärast karjääri eduka ettevõtjana, on tuntud marginaliseeritud inimeste tõetruude lugude jutustajana.

Filmile eelneb eelsalvestatud mini-loeng Hongwei Bao poolt, kes on Nottinghami ülikooli meediauuringute dotsent. Loeng keskendub transsoolise visuaalkultuuri ja kino ajaloole Hiinas, transsooliste õigustele Hiinas ning filmi "The Rib" taustale. Hongwei on osa võtnud panelistina LGBT+ teemalisest festivalist nagu Beijing Queer Film Festival ja korraldanud Transnational Radical Film konverentsi.

Hiinakeelne film linastub eesti, vene ja inglise subtiitritega.

  • 19.12. kell 18.30 "Tulilind"
Sündmus ja piletit siit.

“Tulilind” on romantiline suhtedraama, mille režissöör, kaasstsenarist ja kaasprodutsent on Peeter Rebane (debüüt režissöörina) ja süžee põhineb Sergei Fetissovi mälestusteraamatul "The Story of Roman" ("Romani lugu").

Filmi sündmused leiavad aset Nõukogude Liidus 1970. aastatel. Sergei, noor ajateenija okupeeritud Eestis, loeb päevi, kuni tema teenistus lõpeb. Tema elu keerab pea peale, kui õhujõudude baasi saabub julge hävituslendur Roman. Uudishimust innustatuna liiguvad Sergei ja Roman mööda ebakindlat piiri armastuse ja sõpruse vahel, kui nende ja baasi komandöri sekretäri Luisa vahel tekib ohtlik armukolmnurk. Sergei seisab silmitsi minevikuga, kuna Romani karjäär on ohus ja Luisa püüab hoida oma perekonda koos. Noored võtavad riski oma vabaduse ja elu nimel, arvestades KGB järjestikust uurimist ja hirmu laieneva Nõukogude režiimi ees.

Ole kursis filmiklubi tegemistega

Uued filmid, uudised, piletid - liitu uudiskirjaga siin: