Autor: Eesti Ajaloomuuseum
Teatri- ja muusikamuuseumi näitus rändas Soome
Teatri- ja muusikamuuseumi näitus „Arvo Pärt – tuntud ja tundmatu" on avatud 25. veebruarist 8. märtsini Espoo kultuurikeskuse Ahjo-saalis (Kulttuuriaukio 2, Espoo) Eesti teatri nädalate raames. Näituse on soome keelde tõlkinud Sanna Immanen. Avamisel linastub Jaan Tootseni ja Jaak Kilmi lühifilm „Muusikajanu" ja musitseerib Sibeliuse akadeemia üliõpilane Kaisa Padur.

Eesti teatri nädalad toimuvad Espoo Linnateatris juba 6. korda. 25. veebruarist 9. aprillini saab tutvuda Eesti teatriga, muuhulgas kolmel korral näha Tallinna Linnateatri lavastust „Macbeth".

Eesti teatri nädalat ning publikuprogramme aitavad läbi viia Eesti Suursaatkond Helsingis, Eesti Vabariigi Kultuuriministeerium ja Eesti Instituut.

Teatri- ja muusikamuuseumi näitused on Espoos samal üritusel väljas olnud ka varem, 2016. aastal näitus „Eesti teatri suursaadikud" ja eelmisel aastal „Kabaree, kabaree".