Uudised
|
Autor: Eesti Ajaloomuuseum
Teatri- ja Muusikamuuseumi kogud on uurijatele avatud septembrikuu lõpuni

Teatri- ja Muusikamuuseumi kogud on uurijatele avatud septembrikuu lõpuni, taas avanevad need Maarjamäe ajalookompleksi hoidlates uurimiseks 2024. aasta alguses 

Seoses Teatri- ja Muusikamuuseumi arenduste ning hoone tulevase kapitaalremondiga on heameel teatada, et TMM kogud kolitakse sügisel kaasaegsematesse ning nõuetele paremini vastavate hoiutingimustega Ajaloomuuseumi Maarjamäe kompleksi hoidlatesse.

Kolimine hõlmab peamiselt teatri ja muusika arhiivkogusid, fotokogusid ning raamatukogu. Kolimisega paranevad väärtuslike kogude hoiutingimused. 

Digiteeritud ning MuISis kättesaadavad materjalid on sõltumata ajast ja kohast interneti teel kättesaadavad. Samuti jäävad avatuks kogud, mis on hoiustatud Suur-Sõjamäe hoidlas. 

Uurijad on Teatri- ja Muusikamuuseumisse (Müürivahe 12) oodatud materjalidega kohapeal tutvuma septembrikuu lõpuni. Seejärel algab kolimisprotsess.

Kogud on Maarjamäel taas uurimiseks avatud 2024. aasta alguses

Küsimustega kogude ja kogude kolimise teemadel palun kirjutada e-posti aadressil kogud@ajaloomuuseum.ee  

22. märtsil 2024 tähistab Teatri- ja Muusikamuuseum oma 100. sünnipäeva, selleks puhuks avame hoone endistes näituse-, hoidla- ja tööruumides muuseumi juubelile pühendatud suurnäituse.