Uudised
|
Autor: Eesti Ajaloomuuseum
Filmimuuseumi kinkepiletid on saadaval
Eesti Ajaloomuuseumi poodides (Börsi käik, Filmimuuseum) on saadaval Filmimuuseumi kinkepiletid, millega saab külastada filmitegemist tutvustavat põnevat ja interaktiivset näitust "Duubel ÜKS". 

Näitusel liigume läbi filmitegemise eri etappide justkui kaamerataguses maailmas – aimu saab stsenaariumi, võttepaiga, montaaži, valguse ja heli rollidest ühe hea filmi juures ning kuulata paljude filmitegijate lugusid.

Lahkudes võttepaigalt, hüppame filmimuusika rongile, astume mööda esilinastusele juhatavat punast vaipa ning jõuame kriitikute ette. Maailmakaardilt saab otsida Eesti filmi seoseid rahvusvahelise areeniga.

Maagiline illusioonide ruum rabab üleelusuuruste masinatega. See on kaadervärk, mille kõik osad rassivad ühise eesmärgi nimel – et pilt lõpuks ometi liikuma saaks. Filmi sünniajast, 19. sajandist pärit aparaatidest inspireeritud masinad kutsuvad oma silmaga uurima ja oma käega katsetama, kuidas pilt liikuma saadi.

Näitusel saab end ka filmitegijana proovile panna – rohelise taustaga stuudios saab igaüks tunda end loominguliselt, ise filmitegijana kätt proovida ja video salvestada. Et kordki elu jooksul end tunda Marilyn Monroe’na või kihutada motosportlasena nagu mängufilmis "Vallatud kurvid".

Filmimuuseumi kinkepiletid sobivad kingituseks nii suurtele kui väikestele. Täispilet 8 eurot, sooduspilet 6 eurot. 

Kingi elamusi!