Autor: Eesti Ajaloomuuseum
Kaupo Kikkase fotonäitus "Kaevur" on avatud 19. jaanuarini

Maarjamäe lossis avatud Kaupo Kikkase fotonäitust “Kaevur” saab vaadata veel poolteist nädalat. Näitus sulgub 19. jaanuaril 2020.

Näitusel eksponeeritud 16 suureformaadilisel fotol näeme kaevureid – fotograafi lummanud olemuselt sadu aastaid muutumatu elukutse esindajaid.

Fotograaf Kaupo Kikkas kirjeldab: “Kui sattusin esimest korda maa alla kaevandusse, siis tundsin kohe, et pean siin kunagi midagi looma. Tunne, kui seisad pimedas käigus ja sinu kohal on mõõtmatud tonnid pinnast, planeedi koort, on emotsionaalselt võrreldav sukeldumise või lendamisega. Need maa-alused käigud üksi ei ole aga midagi ilma meesteta, kes neid uuristavad. Nii oli selge, et tahan luua projekti nendest meestest ning ehk kandub killuke seda erilist tunnet läbi nende ka publikuni. Mind lummavad elukutsed, mis on sadu aastaid olemuselt muutumatud. Ametid, mis on "päris", kus on vaja jõudu ja mille resultaat on käega katsutav.”

Näitusest saab pikemalt lugeda SIIT.