Autor: Eesti Ajaloomuuseum
Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis on avatud uus näitus "Minu laulupeo lugu"

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi näitus „Minu laulupeo lugu“ teeb ülevaate 150-aastasest laulupeotraditsioonist.

Näitusel on väljas esimese laulupeo laulik, märgid ja suveniirid muuseumi kogudest kõrvuti laulupeoliste endi mälestuste ja isiklike lugudega.

Videodega on ära märgitud ajaloolised hetked - Vaike Uibopuu esimese naisdirigendina 1985. aasta üldlaulupeol ning Gustav Ernesaks viimast korda oma laulu „Mu isamaa on minu arm“ dirigeerimas.

Iga külastaja saab astuda dirigendipulti ja tunda ennast laulupeo dirigendina.

Näituse juurde kuulub haridusprogramm „Lähme laulupeole!“ igas vanuses õpilastele.

Aasta alguses kutsus Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum inimesi üles oma mälestusi ja fotosid jagama, kokku saatsid laulupeolised 229 fotot ja 25 kirjalikku mälestust, kõiki neid saab näitusel näha. Vanim pilt pärineb aastast 1923, kõige hilisemad aga 2017. aasta noorte laulu- ja tantsupeost.

Näitus on avatud 13. novembrini Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi Assauwe tornis.

Kuraatorid Kristo Matson, Kaisa Luik ja Ene Kuljus

Graafiline disain Henry Mang