Autor: Eesti Ajaloomuuseum
4. oktoobril avame EMTA raamatukogus näituse sarjast "Ühe eseme lugu"

Pühapäeval, 4. oktoobril kell 14.15 avatakse Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia raamatukogus näitus Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia vilistlaskogu teine ühisnäitus sarjast „Ühe eseme lugu“, mille eesmärgiks on tutvustada ühe eseme kaudu EMTA mainekate vilistlaste ja õppejõudude elukäiku ning muusikapärandit.

Sel korral on näituse keskmes helilooja, koorijuht ja pedagoog Riho Päts, kelle laiahaardelise tegevuse tulemusel on Eesti koolides tugev ja mitmekülgne muusikaharidus. Suure osa oma loomingust pühendas ta samuti lastele ja koolinoortele – armastatud laulud „Muti metroo“, „Marupolka“ või „Pill oll’ helle“ kuuluvad koolimuusika repertuaari kullavaramusse. Näitusel on väljas Arseni Mölderi puuskulptuur „XII üldlaulupeo ühendlastekooride juht“, mille kinkisid Riho Pätsile endised õpilased tema 60. juubeli puhul.

Skulptuuri andis eksponeerimiseks Riho Pätsi tütar, pianist ja klaveripedagoog Leelo Kõlar.

Vilistlaskoguga saab liituda http://www.ema.edu.ee/vilistlane/ Lugusid põnevatest esemetest ootame aadressile post@ajaloomuuseum.ee