Uudised
|
Autor: Eesti Ajaloomuuseum
Üleskutse džässisõpradele: kutsume kaasa aitama näituse “Jazz idealism 1967” valmimisele!

11. mail avaneb Maarjamäe tallihoones legendaarsele muusikasündmusele, džässifestivalile “Tallinn ´67” pühendatud näitus.  

Näitusele õige tonaalsuse ja emotsiooni andmiseks kasutame kujunduses ka muusikainstrumentidest valmistatud installatsioone. Seoses sellega kuulutavad Eesti Ajaloomuuseum ja Eesti Muusika Kuulsuste Koda välja vanade muusikainstrumentide kogumiskampaania. Taaskasutuseks on oodatud vanad kitarrid, kontrabassid, trummid, bändžod, saksofonid, trompetid, klarnetid, metsasarved ja tuubad.  

Pillid ei pea olema mängukõlbulikud. Installatsioonide käigus muusikainstrumente ei lõhuta ega lammutata, auke sisse ei puurita. Huvitume ka kasutatud trummipulkadest, kitarrikeeltest, mikrofonidest, vanadest nootidest ja noodipultidest ning muudest muusikaga seotud esemetest. Näituse lõppedes tagastame pillid ja tarvikud omanikele või viime soovi kohaselt ümbertöötlemiseks jäätmejaama. 

Kui soovite džässinäituse loomisele kaasa aidata, palume ühendust võtta Eesti Muusika Kuulsuste Koja juhi Risto Lehistega  - 5239424, risto.lehiste@ajaloomuuseum.ee

Näituse kuraator ja idee autor Heli Reimann soovib festivalil osalenud isikute mälestuste abil kutsuda külastajat audiovisuaalsele rännakule, kus ajaloo taustal pakutakse võimalust luua side kaasajaga.  Tookordset ajastut ja sündmuse ainukordsust arvestades soovib kuraator esitada küsimusi idealismi ja tegelikkuse, võimu ja vaimu suhetega seotud ajatutel teemadel. Näituse kunstnik on Liina Siib.  

Lubage oma vanal pillil veel publiku silme all särada!

 Foto: Peterburi diksiländorkester festivalil Tallinn ´67. Riigiarhiivi Filmiarhiiv